RFID ČTEČKY - MOBILNÍ I STACIONERNÍ
V současné době je již na výběr z opravdu široké škály RFID čteček na frekvencích LF, HF a UHF, a to jak v oblasti stacionárních tak mobilních čteček.

RFID čtečky v prostředí kovu a kapalin
Specializujeme se na itnegraci RFID systémů v prostředí, obsahující pro RFID "nepřátelské" prvky - kov a kapaliny.
V případě evidence či facility managementu IT zařízení netvoří kovové prostředí pouze povrch, na který se aplikují RFID tagy, ale prakticky celé kejsy serverů a kovová dvířka. Specialitou IT prostředí jsou i kovové (rušící) kabely, vystupující nad označovaný povrch jednotlivých komponent.
NEMÁTE MOC NA VÝBĚR
V RFID projektech je běžné, že integrátor je ve volbě nejvhodnějšího HW omezen nabídkou RFID čteček svého strategického dodavatele systémů čárových kódů. RFID zaměření integrátorů většinou vzešlo právě ze systémů čárových kódů a často proto zákazník nedostane to nejvhodnější řešení.
Výzvou pro nás je v reálných podmínkách testovat různé a zejména nové přírůstky do rodiny RFID čteček a svým zákazníkům tak poskytovat jen to nejlepší.
99,9 % EFEKTIVITY RFID ČTENÍ

RFID JE AUTO-ID SYSTÉM, ALE NĚKDY....
- Projekt od projektu jsou čísla jiná, ale můžete se být jisti, že Váš RFID systém někdy prostě nezafunguje. Fyzika rádiových vln je složitý obor a i přes veškerou snahu čtečka čas od času RFID tag nenačte.
- Abych nebyl k RFID čtečkám nefér, často jsou tyto výpadky způsobeny i RFID tagem či podmínkami prostředí.
- Základním vlivem, kvůli kterému nedojde
k načtení (odrazu) RFID dat je nevhodná orientace antény tagu vůči anténě RFID čtečky. - K načtení ID dat čipu čtečkou nedojde ani v případě stínění (překrytí) antény RFID tagu anténou jiného tagu. Z tohoto důvodu by měly být antény v rámci jedné čtečky minimálně zdvojeny a nastaveny do vyčítacího prostoru pod jiným úhlem, ideálně z jiného místa. Jedna anténa tak může tagy iniciovat svým zářením k odrazu a příjem dat pak zajistí druhá čtečka.